Urząd Gminy Trzebiechów
http://trzebiechow.pl

10 listopada 2017 09:59 | Aktualności

Internet po swiatłowodzie (ultraszybki) w naszej gminie.

Światłowód to najszybszy i najnowocześniejszy Internet w Polsce!

Szybki Internet to wygodniejsze korzystanie z sieci. Łącze światłowodowe umożliwia oglądanie stron bez buforowania, granie w czasie rzeczywistym oraz błyskawiczne pobieranie treści.

Światłowód ma praktycznie nieograniczone możliwości przesyłu. Dziś oznacza to prędkość 100 Mb/s, ale przyśpieszenie łącza w przyszłości nie będzie wiązało się ze zmianą instalacji. Zawsze będziesz miał najszybszy Internet.

Różnicę odczujesz nawet przy łączeniu się ze zwykłymi stronami internetowymi, a wszelkie aplikacje sieciowe będą po prostu działać płynniej i szybciej.

Szybkie łącze to łatwa komunikacja audio i wideo. W praktyce oznacza to realną możliwość pracy zdalnej, która jest przyszłością zatrudnienia.

Miłośnicy gier online i Ci, którzy korzystają z Internetu do oglądania filmów, dobrze wiedzą, że nic nie irytuje bardziej jak konieczność buforowania. Dzięki światłowodowi rozrywka online stanie się po prostu bardziej komfortowa.

Tradycyjne łącza kablowe są podatne na wahania prędkości, światłowód to gwarancja utrzymania prędkości nominalnej przez cały czas od momentu podłączenia, 24 godziny na dobę, niezależnie od okoliczności.

Światłowód to niezwykle przepustowe łącze. Z jednego adresu i w tym samym czasie wielu użytkowników może korzystać z szybkiego dostępu do Internetu. Wszyscy domownicy mogą jednocześnie robić coś w sieci bez utraty komfortu błyskawicznego łącza.

Czym jest Unia Światłowodowa?

Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego, Zrzeszenie Gmin Województwa Lubuskiego i Orange Polska powołali Lubuską Unię Światłowodową, której celem jest budowa infrastruktury światłowodowej w całym województwie. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej i Orange Polska.

Dlaczego warto wypełnić deklarację?

Aby cieszyć się nowoczesnym Internetem w domu czy lokalu użytkowym, należy wypełnić deklarację dostępną na stronie uniaswiatlowodowa.pl/dla_mieszkancow lub przez stronę trzebiechow.pl. Dzięki temu ultraszybkie łącze światłowodowe zostanie w pierwszej kolejności doprowadzone do najbardziej zainteresowanych osób.

Co zrobić z wypełnioną deklaracją?

Wypełnioną deklarację wystarczy przekazać w jeden z poniższych sposobów: