Przegląd Zespołów Spiewaczych - "Złota Nuta Obrzycy"

X JUBILEUSZOWY PRZEGLĄD ZESPOŁÓW ŚPIEWACZYCH

„ZŁOTA NUTA OBRZYCY”

TRZEBIECHÓW 2018-05-01

GODZINA 16:00

 

ZAPROSZENIE

Do udziału w przeglądzie

Organizatorem przeglądu jest Trzebiechowski Ośrodek Kultury. Celem przeglądu jest ocalenie od zapomnienia pieśni ludowych, patriotycznych, popularnych, żartobliwych. Wymiana doświadczeń wokalnych i repertuarowych . Integracja środowiska artystycznego wsi i małych miasteczek. Radość wspólnego spotkania się, śpiewania, muzykowania i dobrej zabawy. Promocja gmin, w których działają zespoły.

Ważna jest także popularyzacja różnych form folklorystycznych, tworzenie klimatu lokalnego i regionalnego, pobudzanie własnej twórczości, wyłanianie talentów i indywidualności, aktywna postawa wobec dziedzictwa kulturowego.

Zespoły wykonują 3 piosenki w czasie maksymalnym- 10 minut.

Przegląd nie jest konkursem, ale ma charakter wspólnej biesiady, na której poszczególne zespoły prezentują swoją twórczość.

Wszyscy wykonawcy otrzymują pamiątkową Złotą Nutę Obrzycy 2018.

Organizator zastrzega sobie prawo do bezpłatnego wykorzystania nagrań dokonanych podczas Przeglądu (transmisja utworów przez rozgłośnie radiowe, materiały promocyjne, etc.). Przegląd odbędzie się na scenie plenerowej przed pałacem w Trzebiechowie w dniu 01.05.2018. Początek- godzina 16:00

Telefon kontaktowy: 68 351 41 31 (10:00-18:00)

 ----------------------------