Aktualności

20 listopada 2017 09:46 | Aktualności

Dzień Pracownika Socjalnego

„Miłość czynna, miłość, która zwraca się do człowieka, ogarnia wszystko, co składa się na jego człowieczeństwo. Miłość ta w sposób szczególny daje o sobie znać w zetknięciu z cierpieniem, krzywdą, ubóstwem, w zetknięciu z całą historyczną  „ludzką kondycją”, która na różne sposoby ujawnia ograniczoność i słabość człowieka, zarówno fizyczną jak i moralną. Właśnie ten sposób i zakres przejawiania się miłości nazywa się w języku biblijnym miłosierdziem.”

Jan Paweł II

W dniu 21 listopada obchodzimy Dzień Pracownika Socjalnego.  Praca socjalna to zawód, misja i powołanie. To wielka odpowiedzialność i ciężka praca, do której potrzeba niezwykłych ludzi. Jak trudno sprostać wszystkim trudnościom i problemom życiowym, zdajemy sobie sprawę wszyscy. To święto, to podziękowanie i uhonorowanie Państwa pracy, którzy swoją życiową drogę zawodową dedykowali służbie drugiemu człowiekowi.

Z tej okazji pragnę złożyć pracownikom Ośrodka Pomocy Społecznej w Trzebiechowie, Domu Pomocy Społecznej w Trzebiechowie i Bełczu, serdeczne życzenia spełnienia w pracy zawodowej i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym. Aby pomoc jaką niesiecie drugiemu człowiekowi stała się dla Was prawdziwym spełnieniem i przyniosła satysfakcję z wykonywanej pracy oraz żeby nigdy nie zabrakło Wam energii, ciepła i wrażliwości.

Wójt Gminy

Izabella Staszak

Przeczytano: 404 razy.| Wydrukuj|Do góry