Aktualności

04 stycznia 2018 18:47 | Aktualności

Mamy w Gminie 101 latka!

W dniu dzisiejszym 04 stycznia 2018 roku w Domu Pomocy Społecznej w Trzebiechowie odbyła się bardzo podniosła uroczystość. Swoje setne urodziny obchodził Pan Albin Paron.

Pan Albin Paron urodził się 31 grudnia 1917 roku w Blankenburgu, dzieciństwo i lata młodzieńcze spędził w miejscowości Gnin (dziś województwo wielkopolskie). Następnie osiedlił się wraz z rodziną w Trzebiechowie, gdzie całe swoje życie zawodowe poświęcił pracy w Nadleśnictwie Sulechów. Tu czuł się spełniony. Jest i był bardzo lubianym mieszkańcem Gminy. Sympatyczny z „sercem” na dłoni. Ciężko pracował w swoim lesie,  ale i na rzecz Gminy.  Wychował 4 synów, doczekał się 11 wnuków i 24 prawnuków. Przez te wszystkie lata  Pan Albin zyskał sympatię mieszkańców Gminy Trzebiechów. Leśniczówka, w której pracował i mieszkał  nazywana jest do dzisiaj – "Paranówką”. Do dziś przywołuje się masę wspomnień o człowieku, który podporządkował swoje życie dla dobra innych. W 2007 roku Pan Albin wraz z małżonką zamieszkał w Czerwieńsku u syna, a od 30 listopada 2015 roku jest mieszkańcem Domu Pomocy Społecznej w Trzebiechowie.

Panie Albinie, gratulujemy Panu tego pięknego jubileuszu. 100 lat życia to piękny wiek, nacechowany szczególną wartością, którą tworzą lata doświadczeń naznaczone radością i troską codziennego życia.

W tym wspaniałym jubileuszu uczestniczyli goście, m.in.: Starosta Zielonogórski Dariusz Wróblewski, Burmistrz Gminy Czerwieńsk Piotr Iwanus, Wójt Gminy Trzebiechów Izabella Staszak, Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Anna Gołębska, Przewodniczący Rady Powiatu Edwin Łazicki. Całą uroczystość prowadziła Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Trzebiechowie - Agnieszka Szeląg. W uroczystości uczestniczyła również licznie przybyła rodzina jubilata, znajomi i mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Trzebiechowie.  Jubilat przyjął od przybyłych niezliczone życzenia zdrowia, pogody ducha, radości na kolejne lata.

Życzę Panu Albinowi, dużo zdrowia.

Wójt Gminy
Izabella Staszak

Przeczytano: 504 razy.| Wydrukuj|Do góry

Mamy w Gminie 101 latka!