Aktualności

15 stycznia 2018 14:47 | Aktualności

26 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gminie Trzebiechów - Pobiliśmy kolejny rekord!

Już po raz dwudziesty szósty, ponad 1700 sztabów w całej Polsce i na świecie, ponad 120 tysięcy wolontariuszy kwestowało na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy,
w akcję, jak co roku zaangażowali się również mieszkańcy Gminy Trzebiechów. Podczas tegorocznego Finału skupiono się na pozyskaniu wsparcia dla podstawowych oddziałów neonatologicznych.

W niedzielę 14 stycznia 2018 r. od godz. 9.00, pod czujnym okiem dyrektora TOK Tadeusza Wojtera, rozpoczął pracę gminny sztab WOŚP w Trzebiechowie. Pojawili
się wolontariusze, którym wydane zostały puszki przeznaczone do kwesty, identyfikatory oraz niezbędne tego dnia „czerwone serduszka”. 15 wolontariuszy pomimo ujemnej temperatury i silnego wiatru dzielnie kwestowało na ulicach, pod sklepami oraz w okolicach kościołów Naszej Gminy. O godz. 17.00 w Sali Widowiskowej TOK rozpoczął się program artystyczny, w trakcie trwania którego wystąpiły m.in. zespół Astra, a także dzieci z Przedszkola w Trzebiechowie i Swarzynicach, zespół śpiewaczy „Trzebiechowianie”. Ponadto odbył się również pokaz tańca towarzyskiego, jak również pokaz ratownictwa medycznego w wykonaniu strażaków z OSP w Trzebiechowie. Podczas przerw w programie artystycznym przeprowadzono licytację oraz loterię, przedmiotów zebranych i przekazanych przez sponsorów oraz ludzi dobrego serca. W czasie trwanie Finału w Ośrodku Kultury prężnie funkcjonowała kawiarenka WOŚP, którą zaaranżowała Pani Ela Cipora. Dzięki zaangażowaniu Pań: Jolanty Odważnej, Czesławy Karczewskiej, Anny Ćwirko, w jej przytulnym wnętrzu można było wypić świeżo parzoną kawę, gorącą herbatę oraz spróbować domowych wypieków, przygotowanych przez sołtysów i mieszkańców Naszej Gminy. O godz. 20.00 odbyło się tradycyjne „Światełko do Nieba”. Podczas tegorocznego finału WOŚP zebrało na terenie Gminy Trzebiechów łącznie 9 714 zł.  Tym samym ustanowiliśmy kolejny rekord znacznie przebijając kwotę z roku 2017.

Pragnę serdecznie podziękować Panu Tadeuszowi Wojterowi za koordynacje całej akcji na terenie Naszej Gminy, pracownikom TOK za przygotowanie i obsługę 26 Finału, wszystkim wolontariuszom, za poświęcony czas, zaangażowane i upór podczas trwania kwesty. Dziękuję sponsorom, darczyńcom, ludziom dobrej woli za przekazanie rozmaitych przedmiotów, prac artystycznych, nagród, na tak szczytną akcję.  Dziękuję m. in.:

  • Zakładowi Bomadek w Trzebiechowie
  • Hurtowni Romatex w Sulechowie
  • PAPAYA PRINT w Sulechowie
  • Karczmie „Pod Koziorożcami” w Trzebiechowie
  • Pensjonariuszom Domu Pomocy Społecznej w Trzebiechowie
  • Ośrodkowi Transportu Leśnego w Świebodzinie
  • TSPS Trzebiechów
  • Zespołowi Edukacyjnemu w Trzebiechowie

Dziękuję dzieciom z Przedszkoli, ich wychowawcom, rodzicom, zespołom muzycznym i śpiewaczym, strażakom. Dziękuje Paniom Sołtys, pracownikom Urzędu Gminy, Ośrodka Pomocy Społecznej i ZGK w Trzebiechowie oraz wszystkim mieszkańcom Naszej Gminy, którzy w sposób bezinteresowny wnieśli pomoc i zaangażowanie, w tak szczytnej akcji, jak pomoc najmłodszym obywatelom Naszej Ojczyzny.

Jak mówi Jurek Owsiak, „Dzięki wielkie, do zobaczenia za rok, siema!!!”  

 Wójt Gminy

 - Izabella Staszak -

Przeczytano: 389 razy.| Wydrukuj|Do góry

XXVI FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY - w Trzebiechowie