Aktualności

08 lipca 2019 19:00 | Aktualności

Święto Indyka 2019 – Polskie Mięso Drobiowe Warte Zachodu

           

 

 

            W sobotę 6 lipca 2019 r. po raz kolejny w Trzebiechowie odbyło się „Święto Indyka”, które poprzedziła piątkowa konferencja naukowa poświęcona mięsu drobiowemu w Chobienicach. W Trzebiechowie od godzin porannych „czuć” było atmosferę święta. Jak co roku odbył się Profesjonalny „Bieg Drobiarza” na dystansie 10 km, w którym rywalizacja toczyła się w siedmiu kategoriach.


Galeria z Biegu Drobiarza


            O godz. 14:00 oficjalnego otwarcia imprezy dokonali: Izabella Staszak – Wójt Gminy Trzebiechów; Władysław Piasecki – Przewodniczący Lubuskiego Forum Rolniczego, Prezes „BOMADEK” Sp. z o.o.; Beata Włodarczyk-Lewandowska – Prezes ZRiP „Indyk Lubuski”.  Gościem honorowym święta był Iwan Kosonogow, Konsul Generalny Federacji Rosyjskiej w Polsce. Ponadto swoją obecnością mieszkańców Gminy Trzebiechów zaszczycili: Wojciech Perczak - Wicewojewoda Lubuski; Krzysztof Romankiewicz – Starosta Zielonogórski; kierownicy, dyrektorzy, komendanci służb, urzędów i inspektoratów z terenu województwa lubuskiego; wójtowie i burmistrzowie z okolicznych gmin; Radni i Sołtysi Gminy Trzebiechów; Honorowi Obywatele Gminy Trzebiechów – Zbyszko Piwoński i Stanisław Drobek oraz delegacja z partnerskiej Gminy Schenkendöbern.

           

            Od godz. 14:00 do godz. 18:00 trwał coroczny konkurs kulinarny Sołectw, związany z przygotowaniem oraz degustacją potraw z mięsa drobiowego. Smacznych dań i potraw mógł spróbować każdy z obecnych na święcie. Pierwsze miejsce w konkursie zajęło sołectwo Swarzynice, drugie Ostrzyce, trzecie miejsce przypadło dla sołectwa Głuchów. W trakcie trwania konkursu kulinarnego czas umilały występy zespołów śpiewaczych z Kolska, Sulechowa, Nietkowa oraz Trzebiechowa. Następnie odbył się występ wokalny Joanny Tymczy oraz Dario Isidorisa, który zaśpiewał największe hity italo disco i nie tylko. Trzebiechowskiej publiczności szczególnie podobało się wykonanie hitu Czesława Niemena „Dziwny jest ten świat” po włosku. O godz. 20:00 cały Trzebiechów pochłonęły rockowe dźwięki za sprawą gwiazdy wieczoru – Łukasza Łyczkowskiego z zespołem 5 RANO. Tegoroczne „Święto Indyka” zakończyła zabawa taneczna z zespołem „Grejt Frut”.

           

            Serdecznie dziękuję Zrzeszeniu Rolników i Producentów Indyk Lubuski, firmie „BOMADEK” Sp. z o.o. za przekazanie 0,5 t mięsa drobiowego na konkurs kulinarny. Przedstawicielom sołectw, Sołtysom za ciężką, mozolną pracę związaną z przygotowaniem potraw na konkurs kulinarny. Dziękuję pracownikom TOK im. Tadeusza Wojtera w Trzebiechowie, ZGK Sp. z o.o. w Trzebiechowie oraz Pracownikom Urzędu Gminy w Trzebiechowie za pomoc w przygotowaniu imprezy oraz obsługę w trakcie jej trwania. Dziękuję strażakom, firmie ochroniarskiej oraz Policji za zabezpieczenie i utrzymanie porządku w trakcie trwania imprezy. Imprezę sfinansowano ze środków Funduszu Promocji Mięsa Drobiowego i GminyTrzebiechów .

 

 

                                                             Wójt Gminy

                                                                - Izabella Staszak -  

 

Przeczytano: 573 razy.| Wydrukuj|Do góry

Swieto Indyka 2019