Planowanie przestrzenne

23 maja 2017 13:03 | Planowanie przestrzenne

Rrozstrzygnięcie konkursu plastycznego pn. „Trzebiechów w przyszłości – wizja planistyczna”.

22 maja 2017r. na hali sportowej w Trzebiechowie odbyło się spotkanie Planning for real organizowane w ramach projektu „Partycypacja w planowaniu przestrzennym”.

Podczas spotkania odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu plastycznego ogłoszonego przez Wójta Gminy Trzebiechów Izabellę Staszak pn. „Trzebiechów w przyszłości – wizja planistyczna”.

Celem konkursu było budowanie świadomości obywatelskiej u młodzieży oraz zaangażowanie młodzieży w procesy kreowania polityki przestrzennej i społecznej.

Uczniowie Zespołu Edukacyjnego poprzez swoje prace mogli wskazać co chcieliby zmienić w miejscowości Trzebiechów oraz wskazać własne propozycje zagospodarowania tego miejsca.  Wyłoniona przez Wójta Gminy Komisja oceniała także kreatywność czyli pomysłowość uczestników w myśleniu o przestrzeni oraz jakość wykonania prac.

Ogłoszony konkurs to nie tylko nauka przez zabawę, ale także bardzo atrakcyjne nagrody, które zostały wręczone zwycięzcom przez Wójta Gminy.

Nagrody indywidualne:

 

Szkoła podstawowa:

I - Anna Hutor, Hanna Marcinek, Pola Stec, Aleksandra Cepowska - Va - 500zł

II - Klaudia Ostrowska - VIa - 500zł

III - Julia Antecka - VIa - 500zł

Gimnazjum:

I - Karolina Fornalczyk - IIIb - 500zł

II - Anna Bieniek - IIIb - 500zł

Nagroda główna w kategorii klas Szkoły Podstawowej w wysokości 3 000 zł dla klasy, z której zgłoszeni uczestnicy lub zespoły uzyskały łącznie największą liczbę punktów przyznana została dla klasy VI b, która zdobyła łącznie 548 pkt.

Nagroda główna w kategorii klas Gimnazjum w wysokości 3 000 zł przyznana została dla klasy III b, która zdobyła łącznie 1 118 pkt.

Nagrody główne przeznaczone zostaną na wycieczkę do największego w Polsce Parku Rozrywki Energylandia.

W konkursie nagrodzeni zostali także przedszkolacy, którzy podczas spotkania zaprezentowali swoje prace pokazując, że wyobraźnia dziecięca może dać wiele ciekawych pomysłów na zagospodarowanie przestrzenne Trzebiechowa.

Podczas spotkania Pani Małgorzata Grodzicka – Kowalczyk – architekt, planista w prosty
i zrozumiały sposób opowiedziała o planowaniu przestrzennym, o możliwościach uczestniczenia mieszkańców w procesie planistycznym oraz omówiła zwycięskie prace.

Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w powyższy projekt, a zwycięzcom jeszcze raz gratuluję.

 

Wójt Gminy

Izabella Staszak

Przeczytano: 647 razy.| Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia:

Partycypacja w planowaniu przestrzennym - „Trzebiechów w przyszłości – wizja planistyczna”