SPRZĘT HYDRAULICZNY DOTARŁ DO GŁUCHOWA

Zestaw hydrauliczny, w skład którego wchodzą pompa hydrauliczna oraz narzędzie typu KOMBI i rozpieracz kolumnowy, w dniu 11 września 2020 r. został dostarczony do remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Głuchowie. Wartość zakupionego sprzętu to 24 900,00 zł. Koszt zakupu został w 100% sfinansowany w formie dotacji ze środków NFOŚiGW oraz WFOŚiGW w Zielonej Górze w ramach ogólnopolskiego programu finansowania służb ratowniczych w zakresie zakupu sprzętu i wyposażenia dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych (tzw. „Mały Strażak”).

            Narzędzia hydrauliczne ratownicze zostały specjalnie stworzone na potrzeby ratownictwa technicznego i wykorzystuje się je podczas akcji w wypadkach drogowych, kolejowych czy lotniczych. Umożliwiają one uwolnienie rannych poprzez rozcięcie, rozsunięcie, podniesienie belek, drzwi, elementów konstrukcji budowlanych. Można je również używać do uwolnienia osób przyciśniętych przez elementy pojazdu, posługując się łańcuchami, które umożliwiają wyrwanie drzwi lub wyciągnięcie kolumny kierownicy. Pojazdy, które uległy wypadkom mogą być cięte, rozpierane lub podnoszone. Podczas akcji należy pamiętać o unieruchomieniu obiektu za pomocą wsporników i podpórek.

            Bardzo się cieszę, że kolejny sprzęt ratunkowy będzie znajdował się na wyposażeniu OSP w Głuchowie. Serdecznie dziękuję druhom zaangażowanym w pozyskanie środków finansowych na ten cel.

                                                                     Wójt Gminy

                                                                      - Izabella Staszak –

Sfinansowano ze środków NFOŚiGW oraz WFOŚiGW w Zielonej Górze

w ramach „Ogólnopolskiego programu finansowania służb ratowniczych”

 

Wyświetlono: 120

Facebook.com Twitter.com